Reading Time: 4 minutes

Velká část jednotlivců nebo domácností se může občas dostat do situace, kdy si v relativně rychlém čase potřebuje peníze, aniž by bylo nutné doložit, na co takto získané prostředky použije. Je tedy lhostejné, zda potřebuje splatit dluh na kreditní kartě, nakoupit nové kuchyňské spotřebiče nebo získat dodatečné zdroje na nákup ojetého auta. Prostředí neúčelových půjček je vysoce konkurenční a zajímá jak zavedené bankovní instituce, tak specializované poskytovatele menších půjček. Naše plánované studie poskytne všem hráčům na trhu odpovědi na otázku, jak silný je jejich web při získání pozornosti a konverzi zákazníků, kteří hledají poskytovatele půjčky online.

Běžte online a vyberte si půjčku.“

Online trh půjčkami otestuje vzorek 300 respondentů, kterým dáme následující úkol:

“Představte si, že potřebujete na neočekávaný výdaj narychlo sehnat 100 000 Kč. Nechcete žádnou účelovou půjčku (např. úvěr na rekonstrukci), spotřebitelský úvěr (na nákup konkrétního zboží) ani kreditní kartu. Chcete neúčelovou půjčku, o jejímž využití sami rozhodnete. Jděte na internet, zorientujte se v nabídkách poskytovatelů půjček, jejich webech a vyberte si toho, který nejlépe odpovídá Vašim představám.“

Respondenti budou ve věku 25-59 let, zaměstnaní a jejich čistý měsíční příjem bude alespoň 20 000 Kč. Vzorek bude zároveň demograficky reprezentativní vůči české populaci.

Hledání, orientace a výběr na internetu proběhne prostřednictvím vlastních počítačů nebo notebooků respondentů. Respondenty nebudeme limitovat ani instruovat v tom, jak nebo koho na internetu hledat. Budou moci zadávat jakékoli vyhledávací dotazy, klikat na reklamní linky nebo zadávat URL adresy napřímo. Výsledky jejich hledání mohou být ovlivněny jejich předchozím pohybem na internetu (cookies nebudou před výzkumem mazány).

Jasné zaměření a zadání výzkumu nám poskytne odpovědi na následující otázky:

– Na jaké internetové stránky zákazníci při hledání narazí?
– Které stránky nabízí zákazníkům nejlepší zákaznickou zkušenost?
– Které banky nebo weby to na internetu dělají nejlépe a v čem se odlišují od konkurence?
– Koho zákazníci nejvíce preferují a proč?

Respondenti, resp. potenciální zákazníci neúčelových půjček, zaznamenávají v průběhu své digitální cesty své názory, zkušenosti a zpětnou vazbu v klíčových aspektech hledání, orientace, vyhodnocování a výběru poskytovatelů. K tomu slouží validovaný WUA Digital Sales Model. Ve své online cestě se respondenti na preferovaných stránkách zastaví před odesláním objednávky či zanecháním kontaktu. Kompletní zákaznickou cestu vyhodnotí pro 3 webové stránky poskytovatelů. Poté se jich zeptáme na finální preferenci i volbu na druhém a třetím místě. Pro druhé i třetí místo budeme zjišťovat klíčové změny a vylepšení zákaznické cesty a nabídky, které by jim pomohly stát se volbou číslo jedna.

Porovnejte výkonnost svého webu s konkurencí

Poskytuje Vaše společnost neúčelové půjčky? Je pro Vás internet důležitým zdrojem zákazníků? Naše studie Vám poskytne hodnotná data a insight k výkonnosti Vašeho webu i webů konkurence. Změříme a porovnáme nalezitelnost, konverznost i preference online poskytovatelů. Budeme analyzovat zpětnou vazbu k designu a pocitu z webu, nabídce a samozřejmě značce poskytovatele. Budeme identifikovat konkrétní oblasti a prvky na webu, jejich vylepšení povede ke zvýšení prodejního potenciálu webu. Dozvíte se mimo jiné:

– jak často a jak rychle najdou potenciální zákazníci právě Váš web,
– zda se k Vám na web dostanou napřímo, přes organické výsledky hledání nebo přes reklamní odkazy,
– jak velká část respondentů pokračuje v návštěvě Vašeho webu poté, co si o něm vytvoří první dojem,
– kteří zákazníci a proč Váš web opouští,
– jak zákazníci hodnotí Vaši nabídku,
– co jim líbí nebo co by naopak vylepšili na procesu sjednání,
– které dodatečné produkty (např.pojištění schopnosti splácet) mají tendenci nakoupit,
– co udělat pro to, aby si zákazníci zlepšili dojem z designu webu a pocit z Vaší značky atp.

Ultimátní KPI

Digital Sales Scan poskytuje klíčové ukazatele výkonnosti webu, které měří digitální zkušenost zákazníka. Ty pomáhají stanovit priority, naplánovat akční kroky a změřit progres v čase. Díky jasným KPI dokážete nejen sledovat změny vnímání a výkonnosti vlastního webu, ale také je porovnávat s konkurencí i v rámci širšího kontextu – napříč sektory či trhy. Efekt úprav Vašeho webu můžeme měřit ihned po jejich realizaci i v rámci dlouhodobých měření. Díky tisícům otestovaných webů a mnoha letům zkušeností s globálními značkami Vám dokážeme expertně poradit se strategickým směřováním online zákaznické cesty, ale také s jednotlivými detaily online prezentace a komunikace se zákazníky. Naším společným cílem je pak maximalizace online konverze Vašeho webu.

A triangulation of the customer feedback with our in-house digital experts provides a report with concrete recommendations for your website and in- and out-of-industry best practices.

Dlouholeté zkušenosti s výzkumem na trhu osobních půjček

WUA provádí benchmarkingové  studie ve více než 18 zemích.  Na svých klíčových trzích v Holandsku, Velké Británii, Německu a USA se pravidelně soustředí právě na výběr a sjednání osobní půjčky online. Díky tomu lze výsledky z plánované studie jednoduše porovnat s databází výkonnosti poskytovatelů půjček na vysoce rozvinutých trzích. Obrovskou výhodou je pak sdílená databáze „best practices“ z jednotlivých sektorů a zemí, díky které se lze učit z příkladů těch nejlepších.

Koho bude studie nejvíce zajímat?

Na základě předchozích zkušeností a situace na českém trhu zobrazujeme (v abecedním pořadí) poskytovatele osobních půjček, které vnímáme jako podstatné tržní hráče, jejichž weby se velmi pravděpodobně objeví ve výsledcích naší studie.